10 порад про те, як зміцнити впевненість у собі

Будь-який спортсмен може відчувати проблеми з тим, що не може зміцнити впевненість в собі, навіть якщо людина є професіоналом, любителем або новачком. Це може статися в будь-який момент і по-різному впливати на людей. У людини не виходить поліпшити свій результат, перемогти більш сильного суперника або виконати серію вправ. Багато спортсменів страждають від невпевненості в собі після серйозних фізичних травм. Їм морально важко відновити тренування або виконувати вправу, через яку вони постраждали.

Підвищення впевненості в собі

Впевненість в собі можна порівняти з американськими гірками. Коли вона знаходиться на піку, то ми готові бити рекорди, підкорювати гору Олімп і перевершувати самих себе. Коли впевненість в собі падає, то ми не хочемо робити нічого, тому що відчуваємо майбутній провал. Як же підвищить впевненість в собі, давайте поглянемо на кілька порад нижче:

Намагайтеся думати позитивно

Позитивне мислення допоможе вам зберігати не тільки психічне, але і фізичне здоров’я. Щоб розвивати впевненість в собі за допомогою позитиву, почніть оцінювати результати своїх дій і тренувань за день або тиждень. Робіть акценти на тому, що у вас добре виходить і які навички ви придбали.

Подумайте, що ви можете зробити

Поставте перед собою кілька завдань і придумайте чіткий план дій, як ви будете йти до своєї мети. Правильне планування заспокоїть вас, і кожна виконана задача обов’язково підвищить вашу впевненість у власних силах.

Не забувайте, що є ті, хто вірить у вас!

У Вашому оточенні напевно є люди, які вірять у вас. Це може бути хто завгодно: ваші батьки, брати і сестри, кохані, друзі або тренер. Вони завжди будуть впевнені в тому, що ви можете досягти великого успіху. Не соромтеся запитувати їх про те, що вони думають про ваші можливості.

Контролюйте себе

Щоб бути впевненим у собі, треба відчувати, що ти робиш все правильно. Це почуття можна відчути, якщо увійти в стан потоку. Ви не зможете думати про те, що ви чогось не можете, якщо будете захоплено працювати над собою під час тренувань або медитації.

Займайтеся психологічною підготовкою

Тренуйте не тільки своє тіло, але і свій розум. Розумова підготовка може мати різні напрямки: розвиток уважності, освіченості, позитивна розмова з самим собою, рефлексивне мислення, тренування концентрації уваги і медитації. Психологічна і розумова підготовка корисна для спортсмена, оскільки допомагає придумувати хорошу стратегію для змагань. Також людина знаходить більше способів заспокоїти себе.

Будьте послідовними у зміцненні впевненості в собі

Пам’ятайте, що чим більше ви робите, чим швидше і якісніше ви розвиваєтеся, тим сильніше ви зможете зміцнити впевненість в собі. Не намагайтеся відразу підкорити вершину успіху. Вибудуйте чіткий план дій, який буде складатися з маленьких цілей. Не забувайте робити акцент на ваших успіхах, коли ви досягаєте ці самі цілі. Таким чином ви поступово зміцните впевненість в собі.

Згадуйте свої минулі перемоги

Згадайте свій минулий досвід: ваші рекорди, перемоги на змаганнях, успішні виступи. Подумайте про те, які емоції ви тоді відчували і що стало причиною Вашого успіху. Візьміть до уваги ті дії, які допомагали вам зберігати впевненість у собі: мантра, підбадьорюючі гасла вболівальників, настанови тренера, хороша музика. Спогади про минулі перемоги та використання мотиваторів допоможуть вам у майбутніх змаганнях.

Оцінюйте себе конструктивно

Самооцінка допомагає нам ефективніше формувати впевненість у собі. Вирішіть, як вам краще оцінювати себе. Так ви зможете стати більш критичним до себе. Але не перестарайтеся. Не треба лаяти себе за поразки, просто подивіться, що ви зробили неправильно. Оцінка себе повинна допомогти вам знайти правильний шлях розвитку і не давати розслаблятися!

Поважайте себе

Регулярні тренування і критичний погляд в свою сторону-це хороша практика. Однак вам варто ставитися до свого тіла і розуму з повагою і турботою. Не забувайте робити перерви і уникайте перевантажень на тренуваннях. Сон і правильне харчування теж мають велике значення. Пам’ятайте, що ваше здоров’я і самопочуття сильно впливають на впевненість в собі. Якщо ви будете втомленим або хворим, то поразок не уникнути!

Фокусуйтеся на тому, що робите

Ваша концентрація під час тренувань або змагань дозволить ефективніше працювати і виконувати вправи. Зосередьтеся на тому, що вам потрібно зробити для досягнення мети. Правильна розстановка пріоритетів позбавить вас від відчуття хаосу і непорозуміння. Послідовність дій і включеність в справу допоможе вам зміцнити впевненість в собі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *