Чим небезпечна зайва вага у жінок. Схуднення. Через що з’являється задишка

Чи гарні пишні форми? І це не питання естетики, стандартів моди і краси. Зайва вага або ожиріння – це порушення енергетичного балансу організму, що загрожує серйозними захворюваннями, в тому числі, психологічного характеру. Чим небезпечна надлишкова маса тіла, і який він-правильний вага, при якому ви будете почувати себе добре.

Зайва вага-бич сучасності. Головними причинами «округлення» сучасної людини стають малорухливий спосіб життя, висококалорійний раціон і ненатуральні продукти харчування. З кожним роком все більше людей помирають від захворювань серця і судин, від діабету і раку.

Чим загрожують зайві кілограми?

1. Удар по судинах і кістках

У людей із зайвою вагою страждають судини, їх постійний супутник-гіпертонія. Ця недуга зустрічається у повних людей в молодому віці в три рази частіше, ніж у худих. При нездорових судинах велика ймовірність виникнення захворювань серця і проблем з диханням . При атеросклерозі судин збільшується ризик інсультів та інфарктів.

У крові тих, чий раціон висококалорійний, є надлишок жиру. А при навантаженнях він ще й вивільняється з «жирових депо». В результаті утворюються холестеринові бляшки, які можуть привести до утворення тромбів.

Повні люди частіше страждають від хвороб суглобів: артрити, артрози, подагра, остеоартрити – і це далеко не повний список недуг. Зайва вага не тільки перевантажує суглоби, але і тягне за собою проблеми з хребтом – слабкість м’язів спини призводить до болів в попереку.

2. Зійшли з розуму гормони і діабет

Найчастіше повні люди страждають від діабету. Клітини їх організму перестають бути чутливими до інсуліну і не приймають цукор , який надходить з їжею. Постійний надлишок глюкози провокує інсулінорезистентність, що підвищує ймовірність не тільки діабету 2 типу, але і атеросклерозу, проблем з серцем і т. п.

При надмірній вазі часто трапляються глобальні проблеми з ендокринною системою: знижується рівень гормону тестостерону і соматотропіну, які допомагають організму ефективніше використовувати поживні речовини і відновлюватися.

У чоловіків також порушується баланс між естрогеном і тестостероном, через що їх фігура набуває жіночні риси. Нерідкі проблеми з потенцією. У жінок може порушитися менструальний цикл і виникнути складнощі із зачаттям.

3. Порушення роботи травної та імунної систем

Зростає ризик формування каменів в жовчному міхурі. А при важких формах ожиріння страждає печінка, в якій відбувається заміщення здорових клітин жировою тканиною.

Ще одне неприємне явище-вісцеральний жир навколо шлунка, нирок, кишечника, статевих органів і т.п. зазвичай він захищає внутрішні органи, але при розростанні може спровокувати безліч захворювань.

В цілому зайва вага-сильний удар по імунній системі . Він провокує запалення, Онкологічні захворювання.

4. Психологічні проблеми

Надмірна вага найчастіше пов’язаний з порушенням харчової поведінки. Причини бувають як фізіологічні, так і психологічні. А самий тривожний дзвіночок-вага, який постійно збільшується, тобто неконтрольоване ожиріння.

Крім того, повні люди схильні до формування депресивних і стресових станів . У них часто значно знижується самооцінка, оскільки вони незадоволені собою.

Як убезпечити себе від негативних наслідків?

Щоб знизити ризик виникнення проблем зі здоров’ям, потрібно тримати свою вагу під контролем. Якщо у вас вже є зайві кілограми-терміново позбавляйтеся від них!

 • Щоб зрозуміти, чи є у вас зайва вага, подивіться в дзеркало і встаньте на ваги;
 • Зробіть розрахунки для визначення ідеальної маси тіла. Вимірювання індексу маси тіла проводиться з урахуванням вашої статі, віку і типу фігури. Тест можна пройти;
 • Якщо виявилося, що у вас зайва вага або навіть ожиріння — терміново вирішите, як вам почати худнути! Перегляньте свій раціон, при необхідності – проконсультуйтеся з дієтологом і психологом (іноді набір ваги пов’язаний з порушенням харчової поведінки). Додайте фізичної активності: рухайтеся більше в звичайному житті, запишіться на;
 • Знайдіть підтримку в особі коуча, друзів або однодумців – разом буде простіше впоратися з проблемою!

Відкладення жиру на тілі людини псують зовнішній вигляд, особливо від цього страждають жінки, оскільки целюліт на ногах і стегнах не дозволяє носити модний одяг. Але це не єдиний недолік надмірної ваги. Разом з ним починаються проблеми зі здоров’ям, і це вже повинно насторожувати.

Розберемо докладніше, чим небезпечний і як він впливає на весь організм.

Якщо вага дуже великий, то його надлишок можна оцінювати візуально. Але якщо перевищення маси тіла незначно, то оцінити її допоможуть такі прийоми:

 1. Найпростіше-це придбати особливі підлогові ваги, які не тільки зважують, але і визначають відсоток жиру. Нормальний показник для жінки становить від 18 до 25%, а у чоловіка – від 12 до 18%. Якщо виходить результат більше цього, саме час робити
 2. Вимірювання складки в нижній частині живота. Для цього потрібно стиснути руками шкіру в області від пупка до лобкової кістки. Для прекрасної статі відмінним результатом буде не більше 4 см, у чоловіків-до 2 см.
 3. Вже пройшло більше століття, але як і раніше актуально відкриття лікаря з Франції Поля Брока, який запропонував вимірювати норму ваги за трьома співвідношеннями-зростання в см, Маса тіла в кг і вік в роках. Для розрахунку потрібно відняти від зростання число 110, щоб отримати норму. Якщо у людини зріст становить 175 см, то його ідеальна вага дорівнює 175-110 = 65 кг.тим, кому за 40 років, слід віднімати 100.
 4. До найбільш точних вимірювань відноситься визначення ІМТ по Кетле. Індекс маси тіла, згідно з цією формулою дорівнює співвідношенню ваги в кг до зростання в м, зведених в квадрат. ІМТ дорівнює маса/(зростання x зростання).

Розраховуємо індекс маси тіла

Людина з ростом 175 см і вагою 65 кг матиме ІМТ= 65: (1,75 x 1,75), що приблизно =22.

Важливо! У тому випадку, коли показник значно нижче 20, це говорить про дефіцит маси тіла, що теж становить небезпеку для здоров’я.

Які хвороби викликає ожиріння?

Наявність зайвих кілограмів призводить поступово до розвитку патологій. Це відбувається через сильну перевантаження внутрішніх органів, зміни гормонального балансу, відкладення бляшок в інтимі (внутрішня оболонка) кровоносних судин.

Достовірно відомо, що ожиріння викликає такі захворювання:

 1. Гіпертонія. Тиск розвивається через високе навантаження на серцевий м’яз. Щоб забезпечити адекватний приплив крові до органів збільшується частота і сила скорочень. У відповідь на сильний викид відбувається активація рецепторів просвіту судин, вони починають стискатися і АТ підвищується. Тривала гіпертонія призводить до розвитку гіпертрофії лівого шлуночка, інфаркту, інсульту.
 2. Небезпека зайвої ваги для чоловіків полягає в накопиченні жіночих статевих гормонів, кумулятором яких виступає жирова тканина. Це закінчується імпотенцією, так як пригнічується вироблення тестостерону.
 3. Чим шкідливий зайва вага для жінок? Він також робить негативний вплив на рівень гормонів, призводить до порушення циклу і безпліддя.
 4. У літньому віці результатом надлишку маси тіла стає висока ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера, а також очних захворювань (катаракти і глаукоми).
 5. Суглоби відчувають підвищене навантаження, особливо це стосується зчленувань нижніх кінцівок. Хребет страждає не менше, ймовірність появи остеохондрозу, протрузій і гриж зростає. Поглинання великої кількості нездорової їжі призводить до відкладення солей в суглобах і до подагрі.
 6. Накопичення жиру в гепатоцитах призводить до порушення роботи печінки і розвитку цукрового діабету другого типу.
 7. Доведено, що існує прямо пропорційна залежність ризику розвитку ракових пухлин і надмірної ваги. Статистика вказує, що найбільш часто відзначаються у повних людей карцинома стравоходу і рак матки.
 8. Психоемоційні порушення. Чим поганий зайву вагу, так це ще й тим, що він призводить до розвитку депресивних станів. До того ж в даному випадку страждає самооцінка і соціальна адаптація. На цьому тлі людина починає «заїдати» проблему і виходить замкнуте коло.
 9. З боку органів травлення відзначається порушення функції кишечника, шлунка, через високий внутрішньочеревного тиску з’являється геморой.
 10. Гальмується обмін речовин. І навіть в тому випадку, коли починають вживатися всі заходи для схуднення, переглядається спосіб життя і дотримується низькокалорійна дієта, зміни в бік зниження відкладень жиру і усунення целюліту на ногах і стегнах відбуваються з великими труднощами.

Для прикладу можна навести дані медичної статистики. У Канаді були проведені дослідження, що вивчають вплив ваги на появу захворювань, і висновки були невтішні.

Ризик розвитку інсулінонезалежного діабету у жінок з ІМТ від 30 і більше одиниць зростає в 12 разів, у чоловіків ці показники були трохи нижче – при індексі понад 30 ризики збільшуються в 7 разів. Але є і хороша новина-якщо знизити масу тіла на 5-10%, то ймовірність появи проблем з рівнем цукру, холестерину і тригліцеридів в крові різко знижується.

Важливо! У міру накопичення маси тіла зміни зачіпають всі органи і системи. При таких відхиленнях відбувається скорочення життя людини на 15 років.

Висновки

Шкода зайвої ваги для здоров’я незаперечний. Повні люди частіше хворіють і раніше вмирають. Змінити такий стан може тільки велика сила волі, перехід на повноцінне і правильне харчування, заняття фізкультурою або спортом. На допомогу на початкових стадіях лікар рекомендує прийом лікарських засобів або гомеопатичних препаратів.

У важких випадках необхідно вдаватися до використання гормональної терапії. Але найкраще контролювати масу тіла постійно, не допускаючи розвитку крайнього ступеня ожиріння.

Згідно з новим дослідженням, кожна третя людина має надмірну вагу або навіть страждає ожирінням. Зайва вага стала однією з найбільших проблем людства. Але чим він такий небезпечний?

Коли вага стає надмірною?

В який момент можна говорити про зайву вагу? Вважається, що проблеми починаються зі значення індексу маси тіла (ІМТ) 25, а від 30 — ожиріння . Щоб визначити ІМТ, потрібно виявити співвідношення ваги, зросту, віку і статі. Результатом буде певне число, у людей з нормальною вагою воно знаходиться в проміжку між 18,5 і 25.

Але люди з великою мускулатурою при розрахунку ІМТ часто отримують оманливий результат, який вважається надмірною вагою, проте в їхньому випадку таким не є. Тому більш точний результат дає тільки визначення процентного вмісту тілесного жиру. У дорослих жінок з нормальною вагою він знаходиться в діапазоні від 20 до 34 відсотків. А у дорослих чоловіків частка жиру повинна становити від 9 до 26 відсотків. Все, що вище цих орієнтовних значень, називається надмірною вагою.

Як з’являється зайва вага?

Те, що люди набирають занадто багато ваги, може мати різні причини. У більшості випадків винуватцем є розлад харчової поведінки, що змушує людей споживати більше калорій, ніж витрачає організм. Раціон з високим вмістом жирів і цукру швидко призводить до зайвих кілограмів. Крім того, у людей із зайвою вагою часто спостерігається дефіцит руху, адже більшість з нас проводить цілий день сидячи. А після роботи ми лягаємо на диван, а не йдемо в спортзал або басейн.

Однак ми можемо лише частково впливати на певні фактори. Психічний стрес, страхи або травми можуть викликати у нас таке напруження, що ми регулярно спустошуємо холодильник. Огрядні діти часто вчаться поганим звичкам в їжі у своїх батьків або успадковують млявий метаболізм. Але також деякі гормональні захворювання і прийом ліків можуть бути причиною надмірної ваги.

Зайва вага небезпечний для життя!

Деякі наслідки надмірної ваги більш виражені, ніж інші. Повні люди швидко перенапружуються, перевтомлюються, потіють частіше і сильніше. Їх дихання важче, і вони, як правило, хропуть. Якщо огрядні люди бачать себе в дзеркалі, вони часто втрачають впевненість в собі, тому що через зайві кілограми відчувають себе менш привабливими. В результаті вони нерідко замикаються в собі і все більше обмежують себе в якості життя.

У людей з ожирінням також значно підвищений ризик появи багатьох захворювань. Згідно з дослідженням канадських вчених, їх тривалість життя може бути скорочена до 20 років в порівнянні з людьми з нормальною вагою. Найбільш поширені захворювання, що викликаються зайвою вагою, включають в себе:

 • Цукровий діабет 2 типу
 • Високий кров’яний тиск
 • Дисліпідемія
 • Утруднене дихання
 • Апное сну
 • Ішемічна хвороба серця
 • Остеоартрит
 • Подагра
 • Деякі види раку, наприклад, рак матки або рак молочної залози
 • Дисбаланс статевих гормонів
 • Болі в спині

Крім того, люди з ожирінням піддаються підвищеному ризику виникнення тромбозу і емболії, що дуже небезпечно і вимагає термінової операції під загальним наркозом.

Як позбутися від зайвої ваги?

Такі перспективи далеко не обнадіюють. Але з чого почати, щоб зайві кілограми зникли? Багато людей з надмірною вагою відчувають себе пригніченими своєю ситуацією і тому втрачають віру в себе. Але їм можна допомогти наступними порадами.

По-перше, спробуйте визначити причину вашої надмірної ваги : ви їсте занадто багато? Ви дуже мало рухаєтеся? Потім спробуйте трохи змінити свою поведінку. Якщо ви перекроїте свій раціон різко, у вас буде менше шансів дотримуватися його тривалий час. Потрібно починати з малого, наприклад, замінити солодощі на фрукти з мінімальною кількістю фруктози. Після замінити всі солодкі напої на воду і так далі. Обов’язково варто ходити пішки кожен день хоча б потроху, але постійно збільшувати тривалість прогулянки.

Також варто оточити себе людьми, які мають ті ж цілі, що і ви. Худнути з друзями простіше і веселіше. Можна приєднатися до групи по зниженню ваги. Тому що іноді навіть одна розмова з однодумцем допомагає відновити мотивацію і надати сил.

Нарешті, повірте, що схуднути можливо! Якщо ваги показують на 3 кілограми більше після свят, вкрай важливо, щоб ви продовжували досягати своєї мети і

Всі ми знаємо, що зайва вага призводить до неприємних наслідків для здоров’я. Ожиріння — це погіршення якості життя, збільшення ризику ранньої смерті, маса хвороб-від і панкреатиту, цукрового діабету і гіпертонії до серйозних проблем з опорно-руховим апаратом (ураження суглобів нижніх кінцівок, хребта) та іншими органами і системами організму.

Ось тільки де та межа надмірної ваги, за яким починаються проблеми зі здоров’ям? Американські і європейські вчені спробували дати відповідь на це питання, провівши кілька широкомасштабних досліджень і проаналізувавши дані багаторічних спостережень за приблизно трьома мільйонами чоловік в різних країнах.

Коли з’являється шкода переїдання, зайвої ваги для здоров’я?

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує при розрахунку нормальної ваги людини орієнтуватися на індекс маси тіла (ІМТ), який визначається шляхом ділення маси тіла в кілограмах на квадрат зростання в метрах. Нормою вважаються показники ІМТ від 20 до 24,9 кг/м2. Вага від 25 до 30-надлишковий, а цифри вище 30 свідчать про наявність ожиріння.

Однак останнім часом накопичується все більше даних про те, що ці цифри не завжди достовірно відображають реальну ситуацію. Які ж висновки можна зробити, якщо проаналізувати результати досліджень західних вчених?

Так чи шкідливий надмірна вага?

 • Сам по собі індекс маси тіла до 28-30 при і регулярної помірної фізичної активності не можна вважати небезпечним для здоров’я
 • Жирові відкладення на животі і підвищений рівень цукру в крові, високий артеріальний тиск і в роботі серця значно небезпечніше, ніж кілька зайвих кілограмів
 • Відмова від періодичного голодування і жорстких дієт, що призводять до швидкої втрати ваги, а потім до його ще більш швидкому набору – запорука збереження здоров’я. Краще мати кілька зайвих кілограмів і взагалі не худнути (або знижувати вагу на 1-2 кг на місяць), ніж проводити над організмом необдумані експерименти
 • Якщо маса тіла перевищує норму на 15-20 і більше кілограмів, це, безумовно, шкідливо. Це підвищений ризик розвитку численних хвороб, це зниження якості життя і зменшення її тривалості. В цьому випадку знижувати вагу необхідно, але дуже поступово і під контролем фахівця зі здорового харчування. І чим старша людина, тим триваліше повинен бути термін позбавлення від зайвих кілограмів.

Зайва вага-це привід сісти на дієту і записатися в спорт-зал, це привід попрацювати над собою: розвинути силу волі, відмовившись від смаженого, солоного, солодкого, і витривалість, відвідуючи виснажливі тренування в спорт-залі. Але що якщо турбує не просто зайва вага, а найсильніша стадія ожиріння. Тоді ожиріння стає не просто проблемою зовнішнього вигляду, але і серйозним захворюванням, яке тягне за собою масу супутніх хвороб. З якого кілограма починається ожиріння? Найбільш швидкий спосіб дізнатися, чи є у вас зайва вага або ожиріння – це розрахувати індекс маси тіла (ІМТ). Він обчислюється за допомогою співвідношення ваги і зростання. Тобто, щоб отримати ІМТ, необхідно розділити вагу в кілограмах на зростання в сантиметрах в квадраті. I = m / h2, де I – індекс маси тіла, m – маса тіла в кілограмах, h – зростання в метрах.

ІМТ найбільш об’єктивний критерій для оцінки вашої ваги, однак, він дає лише наочне уявлення про вашу вагу. Для того щоб почати лікування від надмірної ваги або ожиріння слід розуміти процентне співвідношення кісткової, м’язової і жирової тканини в організмі. Так, наприклад, у спортсмена може бути великий ІМТ, що свідчить про ожиріння, але у випадку зі спортсменом надмірна вага досягається за рахунок сильно розвиненої мускулатури. Також на практиці дуже часто спостерігається зворотна ситуація, коли у худих людей кількість жирової тканини значно перевищує норму.

Чому зайва вага це проблема?

Поняття краси досить розтяжне, але воно неодмінно пов’язане зі здоров’ям. А здоров’я людини пов’язане з його вагою. Тобто, як ожиріння, так занадто сильна худорба і свідчать про неправильну роботу організму. Людина може мати ожиріння з різних причин: неправильне харчування, переважно сидячий спосіб життя, генетична схильність, гормональні проблеми, але якщо його вага більше норми, у нього неодмінно з’являться проблеми зі здоров’ям.

1. Серце і судини

Серце людини з ожирінням відчуває підвищене навантаження. Чим більше кілограм у людини, тим більше кисню і поживних речовин йому необхідно доставити до клітин і органів. Тому йому доводиться скорочуватися швидше і за один раз перекачувати більший потік крові. Крім цього, у людини з жировими відкладеннями по всьому тілу жир відкладається також і навколо серцевого м’яза. Таким чином, ожиріння-це фактор ризику розвитку таких захворювань:

 • Інфарктів (припинення струму крові).
 • Інсультів (порушення мозкового кровообігу).
 • Гіпертонії (підвищений кров’яний тиск).
 • Стенокардії (біль у грудній клітці).
 • Атеросклерозу (зміна кровоносних судин, розлад обміну холестерину).
 • Ожиріння серця .

2. Обмін речовин

У людей з ожирінням всі органи оточені жиром, в тому числі шлунок, кишечник, печінка і підшлункова залоза. Це є причиною порушення перетравлення їжі, всмоктування корисних речовин і виведення продуктів обміну. Крім цього, жир перешкоджає проникненню глюкози в клітини організму. Через це в крові виникає підвищена концентрація інсуліну, а чутливість до нього в клітинах знижується. Це стає фактором ризику для розвитку таких захворювань:

 • Діабет
 • Холециститу (запалення жовчного міхура)
 • Панкреатиту (запалення підшлункової залози)
 • Гастриту (запалення слизової оболонки шлунка)
 • Порушення ендокринної функції підшлункової залози
 • Сечокам’яна хвороба (камені в нирках)
 • Ожиріння печінки
 • Запір

3. Хребет і суглоби

Свою вагу ми постійно носимо з собою, тому огрядним людям доводиться носити на своїх ногах важку ношу. Це дуже сильно навантажує хребет і суглоби, внаслідок чого вони зношуються завчасно. Таким чином, ожиріння стає причиною таких захворювань:

 • Подагра (відкладення сечової кислоти в суглобах)
 • Остеоартрит (запалення суглобів через пошкодження хрящової тканини)
 • Остеохондроз (пошкодження міжхребцевих дисків і хрящів)
 • Спондильоз (деформація хребців)
 • Плоскостопість

4. Органи дихання

У людей з ожирінням змінюється процес дихання. Воно стає посиленим і поверхневим, неглибокий вдих і такий же видих. Організм постійно недоотримує належну норму кисню. Відсутня можливість дихати на повні груди, тому що жирова тканина навколо не дає це зробити. Проблеми з диханням викликають такі проблеми:

 • Гіповентиляція легенів (недостатнє надходження повітря)
 • Гіпоксемія (недостатній вміст кисню в крові)
 • Апное (зупинка дихання)
 • Ціаноз (посиніння шкіри)

5. Статеві органи

Жирова тканина впливає на синтез, накопичення і метаболізм гормонів. Тому чим більше жирової тканини, тим менш інтенсивно виробляються статеві гормони-естроген у жінок і тестостерон у чоловіків – і знижується їх активність. Внаслідок чого виникають такі захворювання:

 • Нерегулярні менструації
 • Відсутність овуляції (вихід яйцеклітини з яєчника)
 • Полікістоз яєчників (порушення функції яєчників, гіпоталамуса і гіпофіза)
 • Рак ендометрію / молочних залоз / яєчників
 • Мимовільне переривання вагітності
 • Безпліддя
 • Еректильна дисфункція

6. Нервова система

Неможливість контролювати свій апетит і схуднути, постійні зриви і спроби знову налагодити систему травлення стоншують нервову систему. Це стає причиною зниження працездатності і настрою, відсутності мотивації, появи дратівливості. Крім того, у людей з ожирінням неодноразово спостерігалося розвиток паралічу кінцівок і порушення мови.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *