Чому Кроссфіт небезпечний? Протипоказання і можлива шкоду

Кроссфіт: шкода і протипоказання

Кроссфіт-це одне з найбільш популярних напрямків групового фітнесу. Тренування Кроссфіт не вимагають використання спеціальних силових тренажерів (в більшості випадків досить розбірної штанги і турніка), проте Кроссфіт має на увазі виконання складних кардіоактівностей (починаючи від інтервального бігу, закінчуючи гребним тренажером і застрибування на ящик).</п><п>новачки, які вирішили зайнятися кроссфітом, часто бачити лише «рекламну» сторону цього спорту-міцних і м’язистих атлетів. На жаль, це лише ілюзія. Накачатися і набрати серйозні м’язи за допомогою кроссфіта практично нереально, тоді як пошкодити зв’язки, відримати заборону на будь-які силові тренування і страждати від хронічних болів-легко.

Небезпечні вправи

Незважаючи на ті, що тренер Кроссфіт-залу пояснює механіку виконання вправ, саме тренування будується не на вивченні правильної техніки, а на виконанні максимальної кількості повторень якомога швидше. У подібному режимі можуть тренуватися професійні спортсмени (наприклад, Кріштіану Роналду), а зовсім не новачки, які мріють створити красиве тіло.

Більшість вправ, використовуваних в кроссфіті, далеко не такі прості, як здаються на перший погляд. Особливу небезпеку становлять ті вправи, в яких під навантаженням виявляється плечовий суглоб-віджимання на кільцях, віштовхування гирі і так далі. Найменша помилка техніки здатна привести до серйозної травми і повної заборони на будь-які силові тренування.

Як накачатися за допомогою кроссфіта?

зростання м’язової маси-це трудомісткий і енерговитратний процес, що вимагає від організму величезної кількості калорій. Тренування Кроссфіт, в свою чергу, вимагає близько 500-900 ккал — на відміну від 200-300 ккал на звичайне тренування з тренажерами і гантелями. Для того, щоб м’язи росли від зайняти кроссфітом, вам доведеться споживати не менше 3000-3500 ккал на добу.

Крім цього, тренування на гіпертрофію (тобто, з метою збільшення м’язової маси) мають на увазі виконання 5-7 повторів силової вправи з максимально важкою вагою — а зовсім не 10-20 повторів з помірною вагою. Другою умовою зростання м язів є тривалий відпочинок між підходами вправи, а не виконання їх в круговому режимі кроссфіта.

Потужна статура: обман реклами

На ще один важливий для розуміння нюанс полягає в тому, що спортсмени (або фітнес-моделі) виглядають «потужно» зовсім не тому, що займаються певним спортом — швидше за все, вони займаються цим спортом саме тому, що спочатку були «потужними». Якщо в баскетбол грають високі Підлітки, це не означає, що ви виростите, почавши в нього грати.

Більшість Кроссфіт-професіоналів мають серйозний спортивний досвід і займаються безліччю різних активностей. Секрет їх фізичної форми-це поєднання генетики мезоморфа, інтересу до спорту і бажання піти далі своїх можливостей. При цьому сама по собі програма тренувань цих людей не здатна перетворити звичайного новачка в супермена.

Кроссфіт: протипоказання

Оскільки Кроссфіт є надзвичайно активним видом спорту, він категорично не рекомендується особам, які мають проблеми з хребтом, колінними та іншими суглобами (один невдалий стрибок може відправити їх в операційну). Крім цього, типовими протипоказаннями є підвищений тиск і наявність будь-яких захворювань серця.

Крім іншого, Кроссфіт не завжди підходить людям, що страждають на цукровий діабет (вони можуть випробувати різку нестачу цукру). Теоретично, у цю ж категорію можуть потрапляти і ті, хто дотримуються безвуглеводну або низьковуглеводну дієти — в їхньому випадку тренування Кроссфіт ризикує закінчитися втратою свідомості і непритомністю.

Чому ж Кроссфіт популярний?

Одним з плюсів кроссфіта є змагання принцип, закладений в основу цього виду спорту — людина прагне показати не тільки найкращий результат в групі, а й поліпшити власні показники. На жаль, саме це часто і призводить до біди, змушуючи новачків переступати межу фізичних можливостей тіла і створювати ризик травми.

Палеодієта, що передбачає відмову від більшості сучасних продуктів харчування, є ще однією темою, що об єднує Кроссфіт-співтовариство. Основу раціону на палеодієті повинні складати м’ясо, зелені овочі і натуральні крупи, тоді як будь-які напівфабрикати, пшениця і цукор повністю забороняються. Цікаво й те, що гречка також заборонена на палео.

Альтернативи кроссфіту

По суті, Кроссфіт — це звичайна кругова тренування. З огляду на те, що при використанні марки Кроссфіт Фітнес-клуби зобов’язаннями зобов’язані виплачувати авторські відрахування її власнику, багато з них розробляють власні програми, що нагадують Кроссфіт. Більшість персональних тренерів також здатне скласти подібну програму тренувань.

При цьому кругові тренування зазвічай використовуються швидше для жиросжигания (наприклад, будь-яка програма ліс Міллс), а зовсім не для «побудови сильного і м’язистого тіла», як це підносити Кроссфіт. У будь-якому випадку, при виконанні подібних тренувань важливо не просто механічно повторювати вправи,а дотримуватися ідеальну техніку і розмірений ритм.

Кроссфіт: відгуки та думки лікарів

я практично всі спортивні лікарі вкрай негативно відгукуються про тренування Кроссфіт в силу їх підвищеної небезпеки. Доктор Стюарт Макгріл, університет Ватерлоо на сайті: «плюси, які ви можете отримати від Кроссфіт, перекреслюються тім ризиком, якому ви піддаєте себе, виконуючи небезпечні за своєю суттю вправи з поганою технікою і у швидкому темпі».

Кріс Шугарт, фітнес-професіонал: «Структура програм Кроссфіт вкрай хаотична, і ніякої логіки у виборі вправ і їх послідовності я не бачу. Система тренувань може бути вкрай небезпечна для непідготовлених тренуються». Важливо й те, що в США відбулося вже кілька судових процесів, коли людина, яка отримала травму, отримувала грошову компенсацію.

На Кроссфіт тренування, що полягає в максимально швидкому повторенні якомога більшої кількості силових вправ-шлях до травми і перетренованості, а зовсім не до м’язистому тіла. Відтворення «дрібних» технічних моментів і гонитва за кращим результатом в групі може бути небезпечна не тільки для новачків, але і для професійних спортсменів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *