Детокс організму від шкідливого аміаку — навіщо він потрібен і як проводити?

Що таке детокс?

Детокс-це очищення організму з метою позбавлення від токсинів і шлаків. У свою чергу, шлаки-це кінцеві продукти обміну речовин, тоді як токсини — це шкідливі компоненти, що потрапляють в організм ззовні або створюються в ньому. І ті й інші, накопичуючись в тілі, викликають внутрішню інтоксикацію. Першим органом, що потрапляє під удар токсинів, є печінка.

Печінка сама відповідає за самоочищення, так само як і за очищення організму в цілому. Якщо ж її робота страждає, то токсини накопичуються, що відбивається на функціонуванні всіх систем організму і на загальному самопочутті людини. Одним з найбільш шкідливих процесів, що порушують роботу печінки, є підвищене накопичення аміаку-токсину і побічного продукту метаболізму білків.

Чому підвищений аміак?

Крім різних захворювань печінки (наприклад, неалкогольної жирової хвороби печінки, вірусних гепатитів і так далі), високий рівень аміаку в організмі може бути пов’язаний з тривалим дотриманням високобілкових дітей — починаючи з безвуглеводної і кето дієти, закінчуючи щодобовим вживанням великих доз спортивного ізоляту при харчуванні на масу.

В результаті при порушеннях роботи печінки, проблема підвищеного рівня аміаку не дозволяється належним чином. Як наслідок, людина може відчувати втому, млявість, зниження концентрації уваги. Слід розуміти, що всі органи шлунково — кишкового тракту знаходяться в тісному взаємозв’язку, а значить-збій в роботі печінки може супроводжуватися і порушеннями у функціонуванні шлунка, кишок, різних залоз.

Симптоми порушення роботи печінки:

  • Тяжкість або болі в правому підребер’ї,
  • Пожовтіння очних склер або шкірних покривів,
  • Відрижка з гірким присмаком,
  • Постійне відчуття слабкості і втоми,
  • хронічні порушення сну.

У разі виявлення подібних симптомів, чи не відкладайте свій візит до гастроентеролога.

Чим небезпечний аміак?

Аміак-це побічний продукт метаболізму входять до складу білка амінокислот, завжди знаходиться в крові у відносно невеликих концентраціях. Перевищення його нормального рівня в 2-3 рази веде до серйозних токсичних уражень. Надлишок цієї речовини викликає підвищену стомлюваність, хронічну слабкість, порушення настрою і нормального сну.

Однак найбільшої шкоди аміак несе для м’язів, печінки і центральної нервової системи. Його надлишковий рівень веде до порушення циркуляції крові, а також знижує здатність організму до оновлення різних тканин. При високому рівні аміаку очищає функція печінки порушується, а якщо рівень токсину продовжує рости, то стан здоров’я погіршується з кожним днем.

Шкода аміаку для спортсменів

При спортивних тренуваннях можуть поєднуватися кілька факторів ризику, що ведуть до підвищення рівня токсичного аміаку: білкове харчування, анаболіки, надмірні тренування. В результаті, хронічно підвищений аміак в крові здоровий негативно впливати на м’язи і на спортивні успіхи атлетів.

Перш за все, страждає здатність організму до відновлення після фізичних тренувань-розвивається постійно відчуття втоми, знижується концентрація на тренуванні. Також страждає м’язова сила і може знижуватися загальна м’язова маса організму.

Крім іншого, порушення роботи печінки вкрай негативно впливають на весь метаболізм, оскільки цей орган бере участь більше ніж в 500 біохімічних реакціях. Клітини печінки виробляють білки, фактори згортання крові, цукор, жирні кислоти і холестерин.

Як поліпшити роботу печінки?

На жаль, захворювання печінки складно виявити на ранніх стадіях. Найчастіше вони протікають безсимптомно, так що ви можете навіть не підозрювати, що вже якийсь час орган не справляється з виведенням з організму токсинів так ефективно, як це потрібно. На щастя, вченими розроблений метод непрямої діагностики стану здоров’я печінки під назвою «Тест зв’язку чисел», заснований на аналізі швидкості реакції.

Тест на порушення концентрації уваги через підвищення в організмі аміаку і порушення роботи печінки полягає в наступних діях:

  • За 40 секунд необхідно встигнути послідовно з’єднання єднати розкидані цифри від 1 до 25
  • якщо після декількох спроб вкластися в 40 секунд не вдається — існує ризик наявності хвороби печінки і підвищеного рівня аміаку.

Для детокса і для відновлення нормальної роботи печінки призначаються переважно два типи лікарських засобів — гепатопротектори і жовчогінні препарати, що забезпечують захист і відновлення клітин печінки, а також нормальний відтік жовчі. Одним з подібних ліків вважається Гепа-Мерц в гранулах-німецький гепатопротектор-детоксикант з комплексне дією.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *