EMS-тренування: без болю, поту і витрати зайвого часу

EMS, або Electrical Muscle Stimulation, — це вплив на м’язи пристроєм, який посилає електричні сигнали через електроди, закріплені на спеціальному костюмі. Так формуються імпульси, схожі зі скороченнями м’язів при силовому тренуванні.

Обіцяють, що всього 20 хвилин EMS-тренування дорівнюють двом годинам, проведеним в залі.

Сьогодні ця технологія переживає справжній бум. Багато оздоровчі центри та Фітнес-клуби пропонують EMS-тренування. Незважаючи на те, що використання електростимуляції в такому вигляді досить ново, сама технологія використовувалася ще в 60-і роки. Майже 80 років тому EMS застосовували радянські вчені для реабілітації космонавтів, чиїї м’язи атрофувалися під час польотів у космос, потім в Німеччині використовували цей метод у фізіотерапії і для скореного відновлення спортсменів.

Існує кілька видів обладнання для EMS-тренувань, але світовий лідер – німецька компанія Miha Bodytec, саме вони першими стали застосовувати електростимуляцію для широкого використання у фітнес-цілях і продовжують розвивати цей напрямок. Я познайомилася з представниками компанії на щорічній виставці Professional Beauty і після вирушила випробувати цю технологію на собі.

Принцип EMS-тренування

Електростимуляція підійде всім, незалежно від віку і статі. Однак, в залежності від потреб вашого тіла і для отримання бажаного результату, інструктор складає індивідуальну програму тренування. Сила електричного імпульсу і інтенсивність рухів, які ви будете виконувати, також залежить від рівня вашої підготовленості – ці параметри оцінить тренер, попередньо обговоривши з вами. Не бійтеся, струмом вас ніхто шарахати не буде, процес проходити дуже плавно, ви почнете з досить низького рівня, щоб звикнути до незвичайних відчуттів впливу імпульсу на ваші фрази зв’язку.

Електростимуляція працює навіть коли ваше тіло залишається нерухомо, але в комплексі з фізичними вправами ефективність значно збільшується. Імпульси струму скорочують м’язові волокна і підвищують тонус всього тіла, підтягуючи шкіру. Для результату достатньо всього одного такого тренування в тиждень.

Як правило, EMS-тренування триває 20 хвилин. Тренер регулює потужність подачі електроімпульсів окремо для кожної ділянки тіла, виходячи з комфортності відчуттів і вашої витривалості: для ніг, сідниць, нижньої і верхньої частин spini, преса, грудних м’язів і рук.

На власному досвіді

Для тренування вам знадобиться лише зручне взуття-весь одяг, включаючи нижню білизну, потрібно зняти і залишити в роздягальні. Вам видадуть короткі легінси і футболку зі спеціального матеріалу (їх потім ретельно перуть), поверх надягають частини костюма, в які вбудовані прибудови, через довгий кабель вас підключати до машини. Костюм рясно збризкують водою для більшої прохідності електроімпульсів.

Тренер виставляє тип тренування і потужність подачі імпульсів-її поступово можна збільшувати в залежності від вашої зони комфорту. Незважаючи на те, що досить довгий час я не займалася спортом, за плечима – більше 15 років різних тренувань, в тому числі – бойові мистецтва. Тому я очікувала, що зараз почнеться міць: стрибки, багато швидких присідань і навіть віджимань. Однак EMS-тренування проходити дуже плавно, порівняти руху я можу з силовим пілатесом, коли ви повільно, але глибоко виконуєте рух, а в тій же самий час струм стимулює м’яка зв’язку. Виходить подвійний ефект.

Мені дуже сподобалися відчуття від імпульсу, навіть досити потужного: це чимось схоже на глибокий масаж, стимулюючий м’язи. Які, до речі, під впливом EMS іноді живуть своїм життям і скорочуються, не слухаючись господаря: найменше навантаження я просила ставити на руки, тому що їх було важко контролювати, а вісь сідниці, спина і ноги витримали на ура.

Безперечні переваги EMS перед звичайними тренуваннями

  • Потрібно всього 20 хвилин – таке тренування можна зробити вранці перед роботою або навіть в обід, крім того, немає необхідності приймати душ після, що значно заощадить час. Ідеальний варіант для тих, хто не може дозволити собі півтори-дві години у фітнес-клубі.
  • За допомогою EMS можна пропрацювати м’язи, які зазвичай важко прокачати. Під час такого тренування постійно активізується 90% м’язів тіла, опрацьовуються навіть важкодоступні ділянки.
  • EMS-технологія використовується для відновлення після травм, при впливі імпульсу відсутнє навантаження на суглоби, працюють тільки м’язи, що означає виключення травматичності. Крім того, поліпшується циркуляція крові.
  • Після такого тренування ви не відчуєте звичної втоми, проте витратите чималу кількість калорій за сесію. У поєднанні з правильним харчуванням EMS-відмінний спосіб схуднення і підтяжки шкіри одногодинно.
  • Додатковий стимул для тих, хто займається спортом: згідно з дослідженням, після 3-6 тижнів EMS-тренувань спортсмени досягли значних успіхів у збільшенні сили, швидкості і потужності.

Вердикт

Чи ви захочете займатися виключно EMS або поєднувати її зі звичайними тренуваннями, результат вам сподобається. Незважаючи на гадану простоту виконуваних вправ, ви гарантовано відчуєте ефект на наступний день: м’язи, про иснування яких ви досі не здогадувалися, будуть приємно нитки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *