Якщо тип харчування: вегетаріанство

Вегетаріанство — це тип харчування, який сьогодні має все більшого поширення, своїх прихильників і цінителів.

Виділяють наступні види: ово-лакто вегетаріанство, ово-вегетаріанство, лакто-вегетаріанство, традиційне вегетаріанство, сироїдіння / фрукторіанство.

Не важливо, дотримуєтеся ви якогось одного виду вегетаріанства або пробуєте їх поєднувати. Головною особливістю буде-виключення м’ясної їжі.

Не дивлячись на будь-які внутрішні переконання, є науково обґрунтовані правила. Дотримуючись яких, ми можемо собі убезпечити відмінне здоров’я і щасливе довголіття. І навпаки. Відходимо від них – організм починає відчувати дефіцит/профіцит того чи іншого елемента і ми починаємо хвороби. Або закладаються передумови для розвитку захворювання з плином часу.

Людина – це величезна хімічна лабораторія.

До чого це я. коли виключаємо з раціону на ясну їжу, організм може відчувати нестачу білка.

Нестача білка в організмі

Білка в раціоні харчування має бути достатньо. Не треба багато, не треба мало. Рівно стільки, щоб організм міг виконувати свої функції, які активуються і протікають тільки в його присутності.

Не вживаючи м’ясо тварин, організм може відчувати дефіцит по амінокислотним групам. Амінокислоти діляться на дві групи: незамінні і замінні.

Незамінні амінокислоти – це ті, які ні за яких умов не зможуть самостійно синтезуватися в організмі. Вісь з замінними все простіше. Якщо їх не вистачає, і, якщо вони потрібні тут і зараз, то сам їх сформує і доставити куди потрібно.

для прикладу. Якщо ви не задоволені своєю шкірою і волоссям. Як йдуть справи з колагеном? А колаген-це білок.

Якщо у вас збоїть цикл. Як одягла з гормонами? Перевіряли? За нормальну роботу жіночого циклу відповідають гормони. Гормони — це знову білок.

А гемоглобін? Це теж білок.

Що робити?

Якщо ви вегетаріанець зі стажем (більше 1 року) вам вже потрібно стежити за станом свого організму і щорічно здавати аналізи. Які?

  • Загальний аналіз крові (обов’язково звертайте увагу на колірний показник /гематокрит, гемоглобін, еритроцити).
  • сироваткове залізо і феритин.
  • Фолієва кислота.
  • Вітамін В12.

Нестача будь-якого елементу протягом року вже призводить до ряду неспріятлівіх наслідків для здоров’я. Порушуються процеси кровотворення. Починаються гормональні збої.

Наприклад, нестача залізу може привести до зниження функції щитовидної залози, в результаті чого проявитися гіпотеріоз.

Я хочу, щоб ви розуміли важливість вашого вибору в типі харчування. Вегетаріанство вимагає раціонального плану харчування . повністю опрацьованого по макро і мікро елементному складу. Бездумний хаотичний підхід може по-справжньому нашкодити.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *