Ходжу в спортзал і не худну, що робити?

Стали членом фітнес клубу? Прекрасно. У найближчому майбутньому завидна фігура підтвердить серйозність намірів і обгрунтованість фінансових вливань.

Каменем спотикання на шляху до стрункості може стати зупинка або навіть набір ваги. «Ходжу в спортзал і не худну!»- панікує близько 55% чарівних панянок, старанно відходивши половину абонемента. І тільки самі холоднокровні здатні в цей критичний момент не кинути розпочате.

Інші рішуче відмовляються від фітнесу на користь жорсткої дієти. Давайте розберемося, з якої причини підлогові ваги відмовляються демонструвати очікуваний схил.

Ходжу в спортзал і не худну: неправильне харчування

Енергоємність спортивного тренування новачки переоцінюють. Заохочувальний тортик на вечерю з пояснювальною «я ж ходжу в спортзал!»- традиційна помилка, яка в поєднанні з фізичним навантаженням призводить до зростання не тільки м’язової, але і жирової тканини.

Жирова тканина не перетворюється в м’язову! Жир можна спалити, м’язи – наростити.

Фахівці стверджують, 80% фітнес-невдач обумовлені неправильним харчуванням. Навіть двогодинне тренування — не привід балувати себе надмірностями.

Професійні спортсмени, чиї енерговитрати перевищують рядові, для підтримки форми дотримуються дієти. Ви — не виняток. Механізм жиросжигания однаковий для всіх: споживати менше, ніж витрачати. Пара зайвих склянок соку або шматок сирної запіканки «повз каси» здатні обнулити ваш фітнес-результат.

Солодощі та інші «швидкі» вуглеводи-вороги фігури і здоров’я, незалежно від наявності спорту у Вашому житті. Обмежуйте не тільки солодке і борошняне, будьте обережні з солоним, жирним, копченим.

Фундамент меню-білки, складні вуглеводи, овочі та фрукти.

В середньому одне заняття фітнесом спалює близько 300-500 ккал. Придбаний резерв не варто витрачати на потурання своїм слабкостям. В іншому випадку ходити в спортзал і не худнути доведеться нескінченно довго. Оптимізуйте раціон, привчіть себе рахувати калорії.

Ходжу в спортзал і не худну: нефункціональна програма тренувань

Відвідування спортзалу – не гарант зниження ваги. Потрібно займатися-довго, наполегливо і грамотно. З приємним проведенням часу тренування не має нічого спільного. Налаштовуйтеся на серйозну і копітку роботу.

Зверніть увагу на наступні можливі причини:

 • можливо, ваші тренування проходять занадто рідко або тривають менше покладеного часу. Фітнес — до 5 разів на тиждень не менше години. Не хвилюйтеся, піша ходьба-теж вид фізичного навантаження.
 • Неправильне навантаження, занадто інтенсивна або недостатня, «заганяє» або розхолоджує. Слід вибирати темп, що підтримує бойовий дух в тонусі.
 • Використовуйте пульсометр для контролю за інтенсивністю тренінгу. Самостійні фітнес тренування відрізняються заниженою навантаженням. Групові тренінги звичайно позбавлені «халтури» — за цим пильнує професійний інструктор. Новачки, що займаються в групі, завжди демонструють кращий результат. Подружка, яка намірилася бути стрункою за всяку ціну-альтернатива груповому тренінгу. Змагальний момент рухає гори, а не тільки вагу з насидженого місця.

 • Брак знань і відсутність чіткого плану тренування може призвести до не найприємніших побічних ефектів. Зловживання вправами на прес збільшити талію, надмірна їзда на велотренажері накачати передній м’яз стегна. Вивчайте фізіологію фітнесу самостійно або скористайтеся послугами тренера.
 • Вранці-тренування, вдень-робота, ввечері-клуб? Гіпернавантаження змінює емоційний і гормональний фон і стимулює вироблення гормону голоду. Організм повинен відпочивати і відновлюватися. Не чекайте істотного зниження ваги, перебуваючи в стані хронічного стресу.

Ходжу в спортзал і не худну: фізіологічні аспекти

Для чого ви худнете? Напевно не заради кількох скинутих кілограмів. Ви хочете стати стрункішою і привабливішою, чи не так. В такому випадку забудьте про підлогових вагах і довіряйте відображенню в дзеркалі або мірної стрічці.

М’язова тканина значно важче і щільніше жирової. Кілька місяців в спортивному залі можуть принести навіть надбавку, але виглядати ви будете в рази сексуальніше.

Регулярні виміри обсягів стегон і талії розкажуть про зниження ваги інформативніше, ніж табло підлогових ваг.

На жаль, зростання м’язової тканини відбувається повільніше втрат жирової, через що стояння ваги-сигнал про необхідність корекції способу життя. Придивіться уважніше до свого меню. Бути може, ви все-таки занадто багато їсте?

Що ще заважає схуднути?

 • Уповільнення обміну речовин при різкому обмеженні калорійності. Людський організм «заточений» на виживання і буде стабільно включати режим економії в умовах дефіциту їжі.
 • Підвищення апетиту у новачків. Зростання фізичного навантаження змушує організм вимагати «палива» для заповнення дефіциту. Але тільки різниця між «приходом» і «витратою» забезпечує зниження ваги.
 • Проблеми зі здоров’ям. Якщо все враховано, а вага не йде, зверніться до лікаря. Деякі хвороби щитовидної залози і статевої сфери можуть перешкоджати схудненню.

Ми часто розраховуємо на швидкий результат:

 • Скинути 10 кг до Дня закоханих,
 • Накачати сідниці до майбутнього побачення,
 • Зробити плоским живіт до вікенду.

Домогтися такого результату ні за 2 тижні, ні за 2 місяці неможливо. Коли стрілка на вагах стоїть або ледь-ледь коливається в бік успіху, запал худне гасне. «Нічого не вийде!»- похмуро думаєте ви.

Насправді, все йде як треба. Рухайтеся вперед. Мільйони худнуть лише тому, що не відступили в критичний момент і не опустили руки. Сьогодні вони-володарі розкішних форм. А завтра і ви зможете поповнити ряди щасливчиків, які повірили в себе. Удачі і терпіння!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *