Музика і спортивні тренування. Вони йдуть рука об руку?

Спостерігаючи за знімками подорожей або підготовкою спортсменів до змагань, ми часто бачимо, що у багатьох з них є навушники у вухах. Не дивно, адже музика супроводжує нас більшу частину нашого життя і здатна порушити цілий калейдоскоп емоцій. Як пов’язана музика і спорт? Яким чином ви можете використовувати музику для досягнення кращих результатів?

Як пов’язані музика і спорт?

Музика завжди поєднувалася зі спортивними змаганнями. Матчі між національними командами починаються з державних гімнів, і володарі золотих медалей також мають честь послухати Державний гімн. У багатьох груп є «свої» пісні, які з’являються на матчах. Зазвичай у важкі моменти виникає мотивація гравців на боротьбу, якщо вони чують підбадьорюючі пісні з трибун.

Кожен спортсмен, незалежно від рівня і дисципліни, яку він розвиває, може використовувати музику. Однак тут важливі індивідуальні переваги. Для кожного учасника буде щось своє. Може бути, ви давно використовуєте музичний супровід. Або, можливо, вам просто цікаво, чи треба включати музику під час вашої спортивної підготовки. Для початку давайте подивимося, як музика впливає на спортивні результати.

Чому музика допомагає у спорті?

Багато гравців кажуть, що музика допомагає їм підготуватися до змагань. Перш за все, це дозволяє відірватися від стресових думок. Якщо ви нервуєте, то створюєте в своєму розумі гірші сценарії або не можете контролювати свої думки. Тоді музика може допомогти вам заспокоїтися. Це просто відверне вас. Крім того, улюблені пісні часто викликають приємні спогади. З цієї причини багато спортсменів відзначають, що музика і спорт – дві взаємопов’язані речі!

Тренування з музикою більш приємна

Дослідження показують, що музика може бути корисна під час довгих і утомливих тренувань. Завдяки цьому вони стануть менш виснажливими, а саме навчання стане набагато приємніше. Але! Це стосується тренувань з низьким і середнім рівнем зусиль і високим ступенем повторюваності, наприклад, ходьба, біг або їзда на велосипеді. Музика та спорт йдуть рука об руку і допомагають вам залишатися активним.

Регуляція збудження

Музика відіграє величезну роль у регулюванні збудження — вона може як збільшувати, так і зменшувати його. Знаючи свій оптимальний рівень збудження, варто контролювати його за допомогою музики — так що створіть окремий плейлист, який стимулює і заспокоює вас (якщо ваш досвід показує, що вам потрібен тільки один з них).

Виявляється, наші фізіологічні процеси реагують на музику! Таким чином, швидка пісня швидше прискорить дихання і серцебиття. У свою чергу, спокійний, заспокійливий плейлист допоможе стабілізувати ритм вашого тіла.

Синхронізація з музикою

Музика буде особливо корисна в дисциплінах, в яких естетика рухів і їх синхронне виконання відіграють важливу роль, наприклад, в художній гімнастиці або фігурному катанні. Завдяки цьому ми можемо копіювати власні рухи в темпі музики. У таких ситуаціях правильно підібраний плейлист поліпшить продуктивність рухів. Музика і спорт допоможуть вам відточити свої рухи і не помилитися під час спортивних змагань.

Коли музика турбує тебе

Переваг використання музики багато, але бувають випадки, коли краще відмовитися від прослуховування пісень. Це відбувається, коли ми вивчаємо нові види діяльності. Нам потрібна максимальна концентрація і музика може відвернути нас. Музика також не буде ефективною під час занять з дуже високою інтенсивністю (в ситуаціях, коли ви досягаєте більше 80% максимального споживання кисню). Є також спортсмени, яким не подобається, коли їх супроводжує музика. Якщо ви належите до цієї групи, не намагайтеся використовувати музику. У спортивній психології немає рішень, які підійдуть всім, головне — комфорт в дії.

Як правильно вибрати музику для вас?

Якщо ви ще не підібрали свою «музику для спорту», ви можете підібрати її методом проб і помилок, перевіривши, які пісні вам допомагають, а які ускладнюють запуск. Є пісні, які багато людей пов’язують зі спортивними подіями (наприклад, We Are The Champions). Ви також можете використовувати їх. При створенні вашої стартової компіляції пам’ятайте про кілька важливих правилах:

  • Визначити свій оптимальний стан збудження — завдяки цьому ви будете знати, які пісні допоможуть вам посилити свій збуджений стан, а які пісні допоможуть заспокоїтися;
  • Музика повинна «накопичуватися» з плином часу, щоб почати змагання, і остання пісня повинна бути «кращою», тому що вона, ймовірно, буде грати у вашій голові;
  • Якщо ви насолоджуєтеся розслаблюючій музикою між тренуваннями в один і той же день, переконайтеся, що вона заспокоює, але не викликає сонливості.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *