Правила їзди на шосейному велосипеді в групі

Правила їзди на шосейному велосипеді в групі

Крутити педалі в компанії однодумців — справа приємна і корисна. Однак, щоб поїздка пройшла безпечно і без пригод, всім учасникам необхідно дотримуватися ряду необхідних правил.

Як вибрати команду для поїздки по шосе?

Для початку, варто розібратися, з ким саме в компанії ви будете тренуватися. Дуже важливо, щоб всі учасники групи були приблизно одного рівня. В іншому випадку, якщо група буде занадто сильною, або ж навпаки – занадто слабкою, ваша поїздка навряд чи принесе вам задоволення. За спортсменами сильніше вас за рівнем, ви не будете встигати і швидко втомитися. Приблизно ті ж саме будуть відчувати ваші товариші, якщо сильніше за рівнем опинитеся ви.

Якщо ви опинилися на такому тренуванні в перший раз, краще не ризикуйте і займіть місце десь в задніх рядах. По-перше, так буде безпечніше для Вас і інших членів команди. По-друге, попереду, як правило, їдуть досвідчені велосипедисти, і у вас буде можливість рівнятися на них.

Правила безпеки під час руху

Їзда по шосе передбачає рух в парах. Всі члени групи діляться по двоє і шикуються в дві колони по парам. Та пара, яка починає руху, несе відповідальність за швидкість, дотримання ПДР, безпеку і здоров’я всіх учасників команди.

Майте на увазі, що рухаючись один за одним, велосипедистам, за виключення екстрених випадків, не можна пригальмувати-це уповільнює і руйнує рух всієї колони – що може привести, в тому числі, до травм. Тому, якщо раптом ви відчули, що наздоганяє спортсмена попереду вас, не гальмуйте, а просто плавно здайте трохи в сторону. Влаштувавшись під потрібний темп, ви зможете безпечно повернутися в колону і продовжити рух в групі.

Запам’ятайте, що в рух в групі категорично не можна:

  • Різко гальмувати перед ямою;
  • виляти перед ямою, щоб її об’їхати.

Правила їзди на шосейному велосипеді: умовні знаки під час руху

Всі знаки ділитися на два види: дефекти покриття (розбите скло на дорозі, відкриті люки і т.п.) і перешкоди, в які можна врізатися. Для їх позначення існують спеціальні знаки.

Парі, яка їде попереду, необхідно показати рукою, з якого боку розташована та чи інша перешкода. Потім всі члени команди таким же чином передають цю інформацію далі. Важливо, що група об’єднує всі перешкоди, не знижуючи швидкість.

 

Для того, щоб об’їхати велику перешкоду, провідна пара показує жест, що визначає, що необхідно перебудуватися в ліву сторону-рух правою рукою за спиною, що демонструє, що потрібно дати лівіше. Пара, яка веде, спочатку сама плавно перебудовується вліво, потім строго за нею ті ж саме роблять всі інші.

Якщо по ходу руху провідні помічають світлофор, і всій групі необхідно сповільнитися, вони показують наступний рух: долоню руки піднімається вгору, ноги перестають крутити педалі, і відбувається сподівання.

«Етичні» правила їзди на шосейному велосипеді в групі

Крім правил безпеки, існує кілька правил, яких необхідно дотримуватися, щоб зберегти ввічливі і поважні відносини в команді. Як правило, вони стосуються біо-перерв.

Якщо комусь із учасників групи необхідна зупинка, щоб сходити в туалет, існує кілька варіантів вирішення цієї проблеми:

  1. Заздалегідь обговорити зі своїми попутниками всі зупинки, включаючи зупинки для технічної перерви;
  2. Дочекатися зупинки біля заправки або кафе, де можна спокійно це зробити;
  3. Знайти у групі «колегу по нещастю», попросити інших учасників трохи зменшити темп, щоб ви могли відійти, потім ви доженете команду.

Якщо ж вам необхідна зупинка, щоб сплюнути слину або висякатися, передайте жестом, що вам потрібно перебудуватися, зробите маневр в сторону від групи, вирішіть свої справи і повертайтеся.

Ну, а якщо раптом хтось із учасників руху отримав травму, вся група винна зупинитися, щоб перевірити, чи в порядку він і чи може самостійно продовжувати тренування. Якщо ні-викликати швидку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *