Що може статися після перших тренувать в залі?

Після перших тренувань у фітнес-клубі приходити не тільки ейфорія: іноді вони можуть заподіяти невелике занепокоєння.

Потрібно розуміти, що для звикання до нового режиму навантажень організму потрібен час. Але боятися, або тим більше кидати через це тренування, точно не варто.

Ми зібрали для вас найцікавіші «побічні ефекти».

Запаморочення. Найчастіша проблема новачків. Виникає при занадто сильному навантаженні: наприклад, якщо ви занадто мало відпочили перед підходом або взяли занадто велику робочу вагу. Причина криється в слабкості серцево-судинної системи. Після приведення її в тонус запаморочення виникати перестане.

Рішення : використовуйте пульсометри (купіть наручний або використовуйте вбудований в тренажер) і стежте за частотою серцевих скорочень (ЧСС). Ваш пульс не повинен перевищувати 140-150 ударів в хвилину. Якщо він почавши забиратися вище, то потрібно завершити підхід і відпочити до тих пір, поки він не знизиться до 110 ударів.

Відкладений посттренувальний біль. Знайома всім пекучий біль в м’язах, яка наздоганяє через день після інтенсивного тренування. Виникає через невеликі запалень в місцях мікротравм в м’язових волокон. Повністю безпечна і з кожним тренуванням буде турбувати вас менше і менше.

Рішення: більше рухайтеся, пийте більше води і, звичайно, регулярно тренуйтеся. Масаж на перших порах-теж хороше рішення.

Гіпоглікемія. Різке зниження рівня цукру в крові. Найчастіше проявляється під час інтенсивних енерговитратних тренувань. Симптоми-слабкість, головний біль, шум у вухах, потемніння в очах або втрата свідомості.

Рішення: Перед тренуванням обов’язково повноцінно поїжте. Як запасний варіант-з собою на тренування беріть плитку шоколаду або кілька таблеток цукру. В крайньому випадку допоможе і 3-5 кубиків цукру, запитих теплою водою.

Мозолі. Особливо актуальна проблема для дівчат. Гирі, штанги і гантелі – всі мають досить грубою поверхнею і постійне поводження з ними дає про себе знати вже через пару тижнів.

Рішення: використовуйте спеціальні снарядні рукавички.

Безсоння. Причин проблем зі сном після тренування в тренажерному залі може бути дві: невдало обраний час для тренування або надмірне навантаження під час неї.

Рішення : тренування потрібно закінчувати не менше ніж за 2 години до сну. Правильно підбирайте навантаження і інтенсивність тренування (допомогти з цим зможе персональний тренер з фітнесу).

Прискорене серцебиття і невелике підвищення температури тіла. Після закінчення тренування і приблизно протягом доби після неї серце працює більш активно. Це звичайний відгук організму на підвищене навантаження, і хвилюватися з цього приводу не потрібно.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *