Сноуборд або Гірські лижі? Кількість спалюваних калорій, користь і шкода

Переваги сноуборду перед лижами

Незважаючи на те, що Гірські лижі і сноуборд традиційно практично прирівнюються один до одного, по техніці це два абсолютно несхожих один на одного виду спорту. Навіть якщо ви майстерно катаєтеся на лижах, у сноубордингу ви можете виявитися повним новачком, і вам доведеться вчитися заново. З іншого боку, якщо ви володієте сноубордом, то лижі здадуться вам легкою забавою.

Об’єднуючи ці види спорту плюсом для здоров’я є те, що як сноуборд, так і лижі, покращують метаболізм за рахунок величезної кількості спалюваних калорій, підвищують рухливість суглобів, впливають на зміцнення м’язів корпусу, а також активують ментальний тонус — спуск з гори на високій швидкості вимагає повної концентрації і швидкої роботи мозку.

Ходьба на лижах-простий спосіб зміцнити здоров’я, підвищити імунітет і зміцнити м’язи в зимовий період. Плюси і небезпечні мінуси.

Мінуси сноуборду

Головним мінусом сноуборду є ті, що, на відміну від лиж, обидві ноги щільно зафіксовані. По суті, це істотно обмежує можливості до гальмування, поворотів і прискорень — кажучи іншими словами, якщо лижник може розставити ноги ширше або звести лижі в клин, то сноубордисту залишається лише завалюватися на бік. Не кажучи вже про відсутність лижних палиць.

Друга принципова відмінність сноуборду-постійний рух вперед боком, що може провокувати неприємні відчуття і болі в шиї. Крім цього, подібний тип руху істотно обмежує можливість контролювати те, що відбувається навколо через недостатнє кута огляду. Саме тому кататися на сноуборді набагато складніше, ніж на лижах.

Травмонебезпечність лиж і сноуборду

Характер травм, одержуваних при падінні зі сноуборду дещо відрізняється від характеру типових травм гірських лиж. Одна з причин криється в швидкості-лижники втрачають контроль і потрапляють в травмонебезпечні ситуації на такій високій швидкості руху, яка практично недосяжна для сноубордиста.

З іншого боку, використання захисту при катанні на сноуборді здатне істотно знизити ризик отримання травми (спеціальні шорти з пластиковими вставками допоможуть убезпечити куприк при падінні) — на відміну від гірських лиж, де страждають переважно колінні суглоби (небезпека полягає не в самому ударі, а в тому, що ноги можуть скручуватися).

Плюси сноуборду

Якщо головним плюсом гірських лиж є потужний сплеск вироблюваного на високій швидкості руху адреналіну, то насолода від катання на сноуборді набагато більш «внутрішнє» і «індивідуальне». Сноубордист отримує більше задоволення від самої фізичної активності, а також від усвідомлення того, що він покращує техніку шляхом підвищення контролю за своїм тілом.

Однак фінальною відповіддю на питання про те, який саме вид зимового спорту, Гірські лижі або сноуборд, дає більше плюсів, завжди залишається за конкретну людиною — комусь більше підходять лижі, комусь сноуборд. Питання «моді» тут не зовсім доречний-якщо вам не подобається постійно падати і ходити в мокрому одязі, нерозумно змушувати любити сноуборд заради красивих фото.

Які м’язи працюють при сноуборді?

Як сноуборд, так і Гірські лижі, вимагають постійної напруги і усвідомленої угруповання практично всіх м’язів корпусу і ніг. При цьому м’язи розвиваються як в статичному режимі (підтримка балансу тіла), так і в звичайному динамічному (за рахунок здійснення рухів). Єдиною відмінністю є те, що при катанні на гірських лижах в роботі беруть участь і м’яка м’язи рук.

Особливо сильне навантаження отримують глибинні м’яка м’язи корпусу, мало використовувані в повсякденному житті. Нагадуємо, що абдомінальні м’язи живота діляться на три кулі (прямі, внутрішні і косі). Щільно переплітаючись з м’язами попереку, вони утворюють захищає внутрішні органи корсет — всі ці м’язи залучені в роботу як при катанні на лижах, так і при катанні на сноуборді.

Комплекс домашніх вправ для поліпшення постави і випрямлення глибинних м’язів хребта.

Поліпшення постави і рухливості суглобів

Рухливість суглобів, ідеальна координація рухів і контроль над власним тілом — перше, що потрібно для успішного спуску з гори на високій швидкості. М’язи повинні бути напружені, а свідомість зосереджено на трасі. Мускулатура ніг і коліна відчувають при цьому як досить великі навантаження, так і вплив сил під різними кутами для виконання поворотів.

Важливо і ті, що сноуборд і Гірські лижі змушують людину постійно перебувати в легкому полуприсяді, що убезпечує поступове повернення тазу в правильне положення. Подібні фізичні навантаження робить зв’язки більш еластичними, а суглоби — рухливими. Саме цим пояснюється те, що сноубордисти і любителі лиж мають відмінну поставу.

Скільки калорій спалює сноуборд?

Чоловікові вагою 75 кг на кожну годину катання на гірських лижах потрібні приблизно 360-570 ккал і близько 480 ккал при тренуваннях на сноуборді. З огляду на те, що середній лижний день триває не менше 3-4 годин, спалені спортсменом калорії можуть вимірюватися тисячами. Подібні енерговитрати не тільки спалюють жир, але і максимально активують метаболізм.

Ще одним фактором, що впливає на прискорення метаболізму при заняттях зимовими видами спорту є знаходження на яскравому світлі — для здоров’я необхідно як мінімум 30-60 хвилин в день знаходиться на сонці. Однак зима-це період низької сонячної активності і коротких днів, а більшість часу люди проводять у приміщенні. Спорт на відкритому повітрі змінює ситуацію.

Враховуючи всі плюси сноуборду і гірських лиж, надзвичайно важливо пам’ятати про те, що дані активності можуть бути небезпечні для непідготовлених людей. Обов’язково вчіться кататися з професіоналами і завжди використовуйте захисне обладнання. При цьому фінальний вибір між лижами і сноубордом конкретна людина повинна зробити на основі своїх власних уподобань.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *