Як позбутися від болю? Тригерні точки

Якщо у вас є м’яз, який завжди здається напруженим і болить у верхній частині спини або ікри, наприклад, це може бути тригерною точкою.

Найпростіше пояснення що таке тригерні точки — це маленькі м’язові вузлі, затискачі або спазм.

Тригерна терапія — це масаж, призначений для лікування і полегшення болю за допомогою тригерних точок.

Міофасциальні тригерні точки, які ми зазвичай називаємо «вузлами» або м’язовими спазмами, утворюються, коли саркомери або м язові волокна скорочуються або стискаються, часто в результаті травми або напруги через повторюваних рухів. Їх іноді називають»мікро-судомами». На додаток до виникнення локалізованої болю тригерні точки можуть також викликати «спрямовану біль» або біль в інших частинах тіла, які на перший погляд можуть не здаватися пов’язаними (наприклад, мігрень може бути викликана тригерної точкою в шиї або плечі). Тригерна точкова терапія спрямована на ці точки, щоб забезпечити ефективне полегшення як від гострого, так і від хронічного м’язового болю та інших пов’язаних з нею захворювань.

Як працює тригерний Точковий масаж?

Хоча існують і інші методи полегшення болю, викликаної тригерними точками (наприклад, ін’єкції або голковколювання), масаж тригерних точок, безумовно, є найменш інвазивним варіантом лікування. Під час сеансу тригерної терапії терапевт чинити тиск на скорочений м яз протягом 30-90 секунд, щоб зняти напругу в м язі, дозволяючи саркомері повернутися до своєї звичайної довжини і послабити біль.

Тригерні точки, або м’язові спазми, також можуть викликати накопичення молочної кислоти, позбавляючи м’язи кисню. Розслаблення м’язів за допомогою масажу вивільняє молочну кислоту, що дозволяє повернути кисень і полегшити біль.

Які переваги?

Терапія тригерної точки особливо ефективна для лікування болю в попереку, хоча вона може бути корисна при лікуванні болю, викликаної широким спектром станів. Дослідження, опубліковані в Clinical Journal of Pain та American Journal of Public Health, показали, що тригерна точкова терапія ефективна для зниження головного болю та напруги. Було також показано, що тригерна точкова терапія допомагає людям з синдромом неспокійних ніг і кистьовим тунелем. Ті, хто страждає від фіброміалгії та міофасциального больового синдрому, можуть знайти тригерну точкову терапію корисною як частина їх довгострокового режиму лікування болю.

Оскільки тригерні точки часто виникають в результаті м’язової травми або надмірного використання, він часто також рекомендується для спортсменів або тих, чия робота включає в собі частини повторювані рухи. Вагітні жінки також можуть знайти тригерну точкову терапію корисною для полегшення болю в попереку і стегнах (хоча деякі тригерні точки можуть спровокувати передчасні пологи або сутички, тому жінки, які шукають тригерну точкову терапію під час вагітності, повинні шукати терапевта, який також навчений пренатального масажу).

Болі в тригерній точці часто помилково діагностуються як інші больові стани, такі як ішіас, мігрень або навіть зубний біль.

Протипоказання тригерної точкової терапії

По-перше, якщо ви шукаєте виключно розслабляючий масаж, то цей вид масажу може бути не для вас, так як вона вимагає від терапевта докласти достатню кількість тиску, щоб зняти м’язову напругу.

Тригерна точкова терапія протипоказана тим, хто страждає певними захворюваннями, в тому числі остеопорозом, гострим ревматоїдним артритом, дегенеративними захворюваннями суглобів, прогресуючим діабетом, гіперестезією, тромбоутворенням, зобом і обструктивним набряком. Ви також повинні уникати тригерної точкової терапії, якщо приймаєте препарати для розрідження крові або кортизон.

Як і у випадку будь-якого виду масажу, якщо ви нещодавно перенесли операцію або у вас є які-небудь гострі травми або захворювання, вам слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж замовляти лікування.

Що очікувати від масажу тригерних точок?

Масаж тригерних точок поєднує в собі широкі, Плавні Удари з більш глибоким, цілеспрямованим тиском на тригерні точки. Ваш терапевт почне сеанс з розгляду тих областей або тригерних точок, на яких ви хотіли б зосередитися, щоб він міг адаптувати масаж до вашої конкретної болю.

Під час лікувального масажу тригерної точки терапевт прикладає тиск до тригерної точки пальцями, кісточками пальців або ліктями. Через концентрацію тиску і той факт, що тригерні точки самі по собі болючі на дотик, ви можете спочатку відчувати деякий біль або дискомфорт. Ваш терапевт повинен періодично перевіряти вас, щоб переконатися, що тиск не надто великий або занадто малий. Якщо в якийсь момент тиск стає надмірно болючим, негайно повідомте про це своєму терапевту, щоб він міг пристосуватися.

Це нормально-відчувати деякий дискомфорт або легкий біль після масажу тригерної точки, коли м’яка м’язи реагують на лікування, але вона повинна розсіятися протягом 36 годин.

Чи можу я зробити масаж тригерних точок самостійно?

Є кілька варіантів тригерного самомасажу, які ви можете спробувати вдома:

  • Використовуйте ваші пальці, щоб знайти тригерну точку і натиснути так сильно, як ви можете терпіти протягом 30-90 секунд. Ви можете повторювати це до 5 хвилин за раз, до 5 або 6 разів на день.Примітка: хоча дискомфорт є нормальним, ви повинні зупинитися, якщо відчуваєте сильний біль або поколювання, і звернути до лікаря, так як може бути у вас прихована травма.
  • Використовуйте інструмент для самомасажу, такий як поролоновий валик або масажний пістолет. Обов’язково використовуйте за призначенням, уникайте надмірного використання і проконсультуйтеся з професіоналом про ті, наскільки безпечно і ефективно його використання, особливо якщо ви вагітні або страждаєте хронічним захворювання, таким як фіброміалгія або розсіяний склероз.Зверніть увагу, що пінні валики, зокрема, не винні використовуватися тими, хто страждає неврологічними, системними, сполучнотканинними або хронічними больовими станами, а також тими, хто страждає деякими видами раку, порушеннями кровоточивості, сколіозом або остеопорозом.
  • Використовуйте ударний масажер, щоб розслабити напружені м’язи. Якщо ви використовуєте ударний масажний пристрій, такий як Гіпервольт, вам не потрібно прикладати додатковий тиск до тригерних точок — просто повільно переміщайте пристрій уздовж на зв’язку, витрачаючи трохи більше години на області, де ви відчуваєте додаткову напругу.

Зверніть увагу, що те ж саме правило застосовується для ручних масажних інструментів і електронних: поговоріть зі своїм лікарем перед використанням будь-якого типу масажного пристрою, якщо ви вагітні або маєте будь-які медичні умови або серйозні травми.

У цьому відео розповідається про ті, якими методами можна боротися з тригерними точками і як можна допомогти собі самостійно.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *