Як вибрати тренажери для плавання?

Як вибрати тренажери для плавання: лопатки, ласти, трубка та інше корисне обладнання

Сьогодні спорт дисципліна і менеджмент презентували нам «гонку озброєнь» у сфері виробництва тренажерів і аксесуарів для купання. Кожен бренд прагне внести в біржу щось своє.

На даний момент не всі обладнання служити для безперервного застосування. Що насправді необхідно для плавання в будь-який період?

Дошка для плавання і колобашка

1-е за важливістю для кожного плавця — дошка для плавання і колобашка. Дошка для плавання призначається для відпрацювання техніки ніг. У магазинах колосальне число дощечок різної форми і конструкції. Є прості, що зустрічаються в більшості водойм у відкритому доступі, ще є захоплюючі види з унікальною і багатофункціональною ергономікою.

Колобашка – використовується як поплавок для тренування м язів верхньої частини тіла і поліпшення техніки плавання. Вона зроблена з ППЕ і створює додаткове навантаження на руки. Колобашки видають в 2-ух альтернативах фіксації (гомілка або стегно), проте в даний час в магазинах найбільший ширше колобашки в формі поплавка з фіксацією на стегнах.

Робота з даними девайсами входити майже в усі тренування плавців. Розминка, опрацювання техніки і спеціальних здібностей — це ніяк не цілий список завдань, з якими справляються 2 простих пристосування.

Лопатки

Плавальні лопатки – варіант спортивного інвентарю для плавців. Пристосування являють собою пластини різної форми з фіксаторами на кисті або пальцях у вигляді еластичних ремінців. Лопатки застосовуються для відточування і постановки правильної техніки плавання, а також для розвитку швидкості і сили гребків.

Традиційні види лопаток можна розділити на пальцеві,кистьові і «великі» .

Пальцеві лопатки (Finger paddles), як нескладно зрозуміти, невеликі і надягають тільки на пальці. Даний девайс був звинувачений з метою відпрацювання техніки брасса, проте сьогодні їх стрімко застосовують і з метою інших манер. Невелика частина лопаток призначається для поліпшення потужності передпліччя і формування почуття води.

Кистьові лопатки , як правило, співвідносяться з розміром вашої кисті. У них колосальний вибір лопаток даного виду. Ви можете підібрати тон, ергономіку, спосіб кріплення, відповідну безпосередньо для вас. Кистьові лопатки дають можливість покращувати вашу техніку гребка і підвищувати його міць.

«Великі лопатки» ще називають силовими. Даний вид лопаток застосовують з метою підвищення швидкості плавання за рахунок приросту силових характеристик. Їх важко переплутати з іншими видами, так як вони досить великі і істотно перевершують область кисті.

Деякі любителі виконують в даних лопатках цілі заняття або навчальні цикли, припускаючи, то що безпечно в силі таїться результат. «Великі лопатки» зобов’язані застосовуватися з обережністю, по іншому ви ризикаєте зіпсувати собі техніку і надавати травми ліктя або плеча через перенапруження суглобів і зв’язок.

Наступна категорія лопаток спеціалізована для відпрацювання техніки кроля. Тут виробники прагнути виробляти нововведення, проте я зупинюся на 2-ух видах лопаток, які раніше показали собі і мають всі шанси бути переміщені в ряд кращих.

Важливо виділити ті, що лопатки ніяк не покращують силу, а навпаки постійно розвантажують суглоби і зв’язки, а методи кріплення даних тренажерів такі, що, тільки лише застосовуючи потрібну техніку, вам зумієте утримати лопатку в руці. Більш популярним адептом даної категорії вважаються «вісімки» .

«Вісімки» покликані зафіксувати правильне положення кисті, передпліччя і ліктя при виконанні гребка. Застосування «вісімок» дозволяє плавцю сформувати м’язову пам’ять і уникнути ефекту проваленого ліктя в майбутньому.

Ласти

Ластами для плавання називається спеціальне пристосування, що надягається на ноги. Візуально вони нагадують плавець. Цей аксесуар іноді називають двигуном, оскільки він надає плавцю додаткову швидкість. З великою натяжкою їх можна віднести до розряду спортивного взуття, що складається з порожнини для ступні і лопаті.

Для початківців ласти вкрай важливі. Здійснювати певні технічні завдання на фізичному рівні особливо важко. Ласті можуть додати динаміки і допомогти зосередитися на виконанні вправ.

Трубка

Трубка для плавання – це порожниста трубка, захищена загубником, яка дає можливість плавцю, що знаходиться під самою поверхнею води, вільно дихати повітрям, не піднімаючи для цього голову над водою.

Що стосується конкретно трубок для басейну, які використовують під час тренувань з плавання, то вони дають можливість:

  1. Поліпшити техніку гребків і положення самого тіла у воді, адже плавець з трубкою постійно тримає голову у воді, не відволікаючись на вдихи, і максимально концентрується на відточувані техніки плавання, а також закріплює ці навички, що дає можливість підтримувати правильну техніку вже без дихальної трубки;
  2. Збільшити об’єм легенів і дихальну здатність;
  3. Підвищити силову витривалість.

Кращими для тренувань в басейні є фронтальні трубки, які розташовуються по центру, а не збоку особини. Вони дають можливість поліпшити техніку плавання будь-якого з стилів і плавати, використовуючи повний діапазон рухів.

Для просунутих плавців виробники випускають вдосконалені моделі, де можна регулювати зусилля вдих-видих.

Гальма

Гальмівний пояс – відмінний засіб для тренування витривалості і сили, за рахунок змінних порожнистих пластикових форм можна легко регулювати опір води при плаванні, пряжка пояса має зручний механізм замка.

Якщо мова йде про плавання у відкритій воді, то такі аксесуари, як правило, втрачають свою значимість, оскільки, їх рекомендують спринтерам, а розвиток спринтерських якостей не є домінуючим фактором при підготовці до триатлону або на довгих дистанціях.

Гума

Тренування з гумою або ременями, як їх називають, є невідомою частиною сучасного спортсмена. Для плавців гума також слугуватиме відмінним тренажером різних якостей. Дуже важливо вибирати гуму виходячи з конкретних цілей, а не керуватися принципом «чим складніше – тим краще».

Щоб відпрацювати фази удару і поліпшити аеробну базу необхідно використовувати «легку гуму», тобто не володіє високим опором. Щоб збільшити силу і міць – навпаки, гума повинна мати високий опір. Крім того, необхідно стежити за тим, щоб у процесі тренування гума не провисала і постійно перебувала під напругою.

Зараз на ринку величезна кількість різних ременів, як спеціалізованої, так і загальної спрямованості.

Висновок

  • Ті, хто прийшов у басейн, щоб навчитися плавати, можуть принести дошку і дзвінок на перше тренування.
  • Якщо ви любите тренуватися і хочете розвиватися в цьому напрямку, то доповніть свій набір трубкою і ластами.
  • Освоїли басейн? Наступний етап: любитель плавання. Вже активно займаєтеся на суші і проводите заняття вдома? Тоді сміливо йдіть за гумою і тягніть, тягніть, тягніть!
  • Якщо фінансові можливості дозволяють вам, то сміливо купуйте все, що описано вище – від дочки до гумі.

Що стосується вузькоспеціалізованих аксесуарів і тренажерів, то сенс їх покупки з’являється тільки тоді, коли вони дійсно потрібні і будуть корисні, а не просто лежати на поліції після парі тренувань.

Також варто займатися з будь-якими силовими тренажерами і аксесуарами. Їх використання повинно бути строго стандартизовано і написано тренером.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *