Яка постановка ніг в присіданнях краще?

Спортивні вчені з Університету штату Іллінойс провели експеримент за участю дев’яти професійних спортсменів, який довів, що присудження найбільш ефективні в широкій стійці.

Часто спортивна преса і багато експертів стверджують, що присідання в широкій стійці тренують м’язи на внутрішній частині стегна, більш активно стимулюючи призводять і т.зв. «краплю» — Vastus medialis (медійна широка м’якоть стегна). Ситуація йде трохи інакше. Під час експерименту дослідники прикріплювали електроди до м`язів ніг пауерліфтерів, які присідали спочатку з малою вагою (60% від 1 Макс.), а потім з більш важкою штангою (75% від 1 Макс.). Атлети виконували по п’ять повторень в підході. У першому підході спортсмени присідали у вузькій стійці-ноги разом, другий підхід виконувався з ногами на відстані 75% ширини плечей, третій підхід виконувався в широкій стійці – ноги на відстані еквівалентом 140% ширини плечей.

За годину підходів вчені заміряли електричну активність в м’язах і виявили, що стійка ніяк не впливала на діяльність квадрицепса, включаючи «краплю». Тобто незалежно від стійки всі м’язові пучки передньої поверхні стегна скорочувалися з однаковою силою. Електрична активність м’язів квадрицепса значно підвищувалася лише при збільшенні робочої ваги.

Однак зміна стійки спортсменів з вузькою на більш широку надавало помітний вплив на збільшення активності сідничних м’язів і біцепса стегна. Чим ширше постановка ніг, тим активніше працюють ці м’язи. При цьому найбільше навантаження на біцепс стегна спостерігалася в стадії підйому з присідання.

Таким чином, можна зробити висновок, що найефективніше з точки зору загальної активності всіх м’язів, що беруть участь у присіданні, а значить і величини піднімається ваги, присідати в широкій стійці.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *