Зимові пробіжки: як бігати взимку? Що потрібно знати

Щоб бігати взимку вам необхідно пам’ятати про правильний вибір одягу. Оскільки в ході вашої тренування м’язи починають сильно розігріватися. Через це в декількох шарах занадто тепой одягу Вам швидко стане жарко. Також вам слід пам’ятати, що піт охолоджує організм. З цієї причини потрібно знімати мокру від поту одяг відразу після тренування, інакше виникає ризик замерзання або обмороження кінцівок.

Щоб ви могли комфортно бігати взимку в цій статті я розповім про те, як правильно підібрати одяг для зимових пробіжок. Таким чином ваші тренування взимку будуть такими ж ефективними, як і в літній час. Щоб бігати взимку потрібно пам’ятати про правило трьох шарів.

Щоб бігати взимку потрібно пам’ятати про правило трьох шарів!

Це правило завжди буде корисно для вас під час занять спортом. Коли ви одягаєтеся шарами, то у вас є відмінна можливість регулювати температурний режим. Наприклад, якщо вам стало занадто жарко і ви відчуваєте, що тіло починає потіти, то просто зніміть один шар одягу, щоб вирівняти свою температуру. Верхній шар одягу можна зав’язати на стегнах, повісити на дерево або залишити в машині.

Дуже важливо пам’ятати про порядок шарів одягу, якщо ви все-таки вирішили бігати взимку:

 • перший шар — спортивна Термобілизна (можна придбати в спеціалізованих магазинах);
 • другий шар — теплі Тайтси (захист для ніг), тепла толстовка (на корпус тіла);
 • Третій шар – вітровка, яка не буде сковувати рухи.

Який одяг потрібно мати в гардеробі, щоб бігати взимку?

 • теплі Тайтси або спортивні штани;
 • Якісна Термобілизна;
 • Толстовка або тепла жилетка;
 • Джемпер, футболка, водолазка з довгими рукавами;
 • Теплі рукавички для бігу взимку;
 • Шапка;
 • Вітровка;
 • Теплі шкарпетки.

Підготовка до зимової пробіжки: інструкція

1.Дізнайтеся прогноз погоди

Завжди дивіться прогноз погоди перед тренуванням. Оскільки погода змінюється щодня і по пейзажу за вікном не завжди можна сказати, які погодні умови вас чекають. Майте на увазі зміну температури, силу поривів вітру і опади. Завдяки цим знанням вам буде простіше зрозуміти, який одяг слід надіти і скільки шарів одягу має бути на вас в цілому. Наприклад, якщо ви вирішите бігати взимку під час снігопаду і не надягнете водонепроникну екіпіровку, то з’являється ризик виникнення гіпотермії.

Як порахувати температуру?

Для того щоб оцінити температуру використовуйте просте правило: додайте до температури на вулиці 5-10 градусів і одягайтеся по отриманому температурному режиму. Але вам також слід враховувати свій зріст, вагу і комплекцію. Якщо вам здається, що ви замерзнете в обраному комплекті одягу, то додайте зігріваючих елементів.

Крім одягу вам також варто враховувати маршрут, дальність зимової пробіжки і вашу швидкість. Якщо ви маєте велику вагу, то додайте до температурного режиму ще 10 градусів. Таким чином ви не встигнете сильно спітніти, але і не замерзнете від виділеного поту.

Якщо ви вирішили влаштувати зимову пробіжку у вітряний день, то вам слід пам’ятати про одне дуже важливе правило. Сплануйте свій маршрут таким чином, щоб почати біг проти вітру під час першої половини тренування. Коли ви вирішите повертатися назад, то біжіть так, щоб вітер дув вам в спину.

Навіщо потрібно дотримуватися цього правила?

Справа в тому, що коли ви тільки вийшли на пробіжку ваше тіло починає потіти. Якщо ви вирішите бігти спітнілим проти вітру, то ви ризикуєте застудитися! Холодне зимове повітря швидко охолодить піт, через що ви почнете сильно мерзнути.

2. Сплануйте свій маршрут, щоб бігати взимку

Перед тим, як вийти на зимову пробіжку вам необхідно вирішити, де і куди ви підете бігати. Маршрути, які ви долали в літній час можуть бути абсолютно непрохідними взимку. Зміна температури, ожеледь, сніг і хуртовини можуть сильно ускладнити проходження звичних шляхів.

Замерзла земля і обмерзлий тротуар-це не тільки незручні поверхні для бігу, але і потенційно небезпечні місця. Заздалегідь пройдіться по планованому маршруту і визначте місця, де менше льоду і пухкого снігу, по яких буде важко бігати взимку.

Будьте обережні з стежками, де погано видно землю і тротуар, тіні і пухкий сніг можуть приховувати лід.

3. Виберіть зручне взуття для зимових пробіжок

Зазвичай по снігу дуже зручно бігати. Але якщо сніг пухкий і глибиною або його зовсім мало, то вам доведеться змінити біг на крок. Ідеальний сніговий покрив-це сніг, який пітно прилягає до землі і перекриває всі заледенілі ділянки дороги.

Щоб бігати взимку було комфортно і ефективно вам слід підібрати спеціальні водостійкі кросівки. Таким чином він збережуть сухість ваших ніг. Незважаючи на вибір засніженої дороги ви можете потрапити на заледенілий відрізок шляху. Щоб не впасти і не пораниться вам слід підбирати кросівки з хорошим зчепленням.

Також пам’ятайте про шкарпетки. Вони повинні гріти ноги, але не викликати рясне виділення поту.

4. Підберіть одяг для бігу взимку

Щоб підібрати правильний одяг для зимової пробіжки вам необхідно орієнтуватися на вуличну температуру:

 • 5-10°C: джемпер, водолазка або футболка з довгим рукавом, Тайтси, бандана або пов’язка на лоб;
 • 0-5°C: Термобілизна, можна замість білизни надіти джемпер з довгим рукавом. Не забудьте Тайтси, рукавички, шапку або пов’язку на голову;
 • -7-0°C: Термобілизна, футболка з довгим рукавом, толстовка або вітровка, теплі Тайтси, рукавички, шапка або пов’язка на голову;
 • -15 — -8°C: Термобілизна, футболка з довгим рукавом, теплі Тайтси, теплі рукавички, тепла шапка, вітровка, спортивні штани;
 • -20 — -15°C: термобілизна, футболка з довгим рукавом, вітровка і спортивні штани, теплі рукавички, тепла шапка, лижна маска (вона захистить вашого обличчя від морозу і вітру). Також якщо на вулиці йде сніг, то надіньте спортивні окуляри, щоб захистити ваші очі.

Вам також слід пам’ятати про те, що якщо температура на вулиці нижче -20°C, то пробіжка стане для вас випробуванням і небезпекою! При такій температурі повітря зазвичай стає сухим і дуже холодним. Тому я рекомендую вам в морозні дні відвідувати спортзал і провести тренування на тренажері.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *